TranlateTr, müşterilerine en yüksek kalitede yeminli tercüme hizmeti sunmak için çalışıyor.

Bizim uzman yeminli tercüman ekibimiz, resmi belgelerin doğruluğunu garanti eder ve dil ve anlam bütünlüğünü korur.

Ayrıca, yeminli çeviri işlemini hızlı bir şekilde yapar ve müşterilerimizin işlemlerini daha hızlı tamamlar.

Bizim yeminli tercüman ekibimiz, çeşitli alanlarda uzmanlaşmıştır ve bu nedenle müşterilerimizin ihtiyaç duydukları belgelerin tercüme işlemini daha etkin bir şekilde yapar.

Biz, müşterilerimizin güvenini kazanmak için çalışıyoruz ve onlara en iyi hizmeti sunmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

TranlateTr olarak, müşterilerimizin tercih ettiği bir yeminli tercüme hizmeti sunuyoruz.

Eğer resmi belgelerinizin tercüme işlemini hızlı, güvenilir ve kaliteli bir şekilde yaptırmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçin (0537) 609 53 88. Veya veya iletişim sayfasındaki forumdan hemen en uygun fiyat teklifi isteyiniz.

Sizlere en iyi hizmeti sunmak için buradayız.

Müşterilerimiz Neden Bizi Tercih Ediyorlar?

Müşterileriniz yeminli çeviri hizmeti için size tercih etmelerinin birkaç nedeni olabilir:

 1. Güvenilirlik: Yeminli tercümanlar, resmi belgelerin doğruluğunu garanti eder ve bu nedenle müşterilerinizin güvenini kazanırsınız.
 2. Kalite: Yeminli tercümanlar, tercüme ettikleri belgelerin dil ve anlam bütünlüğünü korur ve bu nedenle müşterilerinizin beklentilerini karşılar.
 3. Hızlı ve etkin hizmet: Yeminli tercümanlar, resmi belgeleri hızlı bir şekilde tercüme eder ve bu nedenle müşterilerinizin işlemlerini daha hızlı tamamlar.
 4. Özel alanlarda uzmanlık: Yeminli tercümanlar, genellikle bir alanda uzmanlaşır ve bu nedenle müşterilerinizin ihtiyaç duydukları belgelerin tercüme işlemini daha etkin bir şekilde yaparlar.

Bütün bu nedenlerden dolayı, müşterileriniz yeminli çeviri hizmeti için bizi tercih ederler.

Yeminli Çeviri

Yeminli TercümeTercüme sektöründe en çok karşılaşılan kavramlardan birisi yeminli çeviri olmaktadır.

Yeminli tercüme, tercümeyi yapan tercümanın ve onaylayan tercüme bürosunun çalıştıkları noterden yemin zaptlarının olması, tercüme metinlerinin ıslak imzalı olmasıdır.

Bu tür tercümelere yeminli çeviri denmektedir. TranslateTR olarak yıllardır tercüme ofisi olarak görev yapıyor, bütün ihtiyaçlarınızda çözüm ortağınız oluyoruz.

Bu sayfamızda yeminli tercüme ile ilgili sık sorulan soruları cevaplıyoruz.

Yeminli Tercüme Nerelerde Kullanılır?

Yeminli Tercüme Nerelerde Kullanılır?Büromuz müşterilerinden gelen tercüme taleplerini rahatlıkla karşılayabilmektedir. Bununla birlikte bazı kuruluşlar yeminli tercümeyi şart koşmaktadırlar ve yeminli tercümenin şart olduğu bazı durumlar şunlar olmaktadır:

 • Resmi kurum ve kuruluşlar,
 • İş ortaklıkları ve şirketler arası anlaşmalar,
 • Vize işlemleri,
 • Bankacılık işlemleri,
 • Özel sektörlerde,
 • Hastanelerde,
 • Sosyal sorumluluk projelerinde,
 • Eğitim kurumlarında,
 • Yurt dışındaki bazı kurum ve kuruluşların talepleri doğrultusunda.

Bütün bu liste çok daha uzayabilir ve firmamız her ihtiyaca uygun yeminli çeviri hizmetini en iyi şekilde yerine getirmektedir.

Yeminli Olması Talep Edilen Evraklar

Yeminli Olması Talep Edilen EvraklarTercüme hizmeti almak istediğinizde hangi dil olursa olsun bazı evraklarda yeminli çeviri olması gerekir. Yeminli olarak verilecek evrakların başında şunlar gelir:

 • Nüfus kayıt örneği
 • İmza sirküleri
 • Kimlik
 • Pasaport
 • Vekalet
 • Sicil kaydı
 • İkametgah
 • Ehliyet
 • Sözleşmeler
 • Diploma
 • Transkript
 • Hukuki Tercüme
 • Banka Hesapları
 • Geçici mezuniyet belgesi

Bütün bu evrakların listesi çok daha uzatılabilir. En basit haliyle resmî kurumlara sunulacak tercüme evraklarının mutlaka yeminli çeviri imzası ve yeminli tercüme ofisi kaşesi olması gerekir. Özel kurumlar da yeminli tercüme talep edebilmektedir.

Yeminli Tercüme Nasıl Yapılır?

Yeminli Tercüme Nasıl Yapılır?Büromuz yeminli çeviri işlemlerini belli bir sistem dahilinde yürütmektedir. Sizlerden gelen mailler doğrultusunda önce kaynak ve hedef dile göre çeviri yapılır.

Ardından tercümenin kontrol aşamasına geçilir. Sonra çevirmen kaynak ve hedef dil üzerinden tercümeyi doğru olarak yaptığını belirten ıslak imzasını atar.

Ardından da tercüme ofisi kaşesi ile yeminli çeviri metninin müşteriye teslimatı yapılır.

Her Dilde Yeminli Tercüme Hizmeti Alınabilir Mi?

Her Dilde Yeminli Tercüme Hizmeti Alınabilir Mi?Hangi dilde yeminli çeviri hizmeti alıp alamayacağınız tamamen tercüme bürosuna göre değişir. Tercüme büromuz 150’den fazla dilde yeminli tercüme hizmeti sağlamaktadır.

İngilizce, Almanca, Korece, Japonca, Romence, Rusça, Arapça ve aklınıza gelebilecek diğer bütün dillerde yeminli tercüman kadromuzla birlikte profesyonel hizmetlerimiz sürmektedir.

Yeminli Tercüman Kimdir?

Yeminli Tercüman Kimdir?Yeminli tercüme noter yeminli tercüman tarafından yapılır. Bir kişi aldığı eğitimle ilgili enlinde diploması ya da geçici mezuniyet belgesiyle o dili bildiğine dair evrakları noter huzurunda ibraz ederek o dilde noter onaylı yeminli tercüman haline gelir.

Yeminli tercüman bir tercüme ofisine bağlı olarak çalışmalarını sürdürür ve tercüme ofisi ticaret odası ve diğer şirket kuruluşlarını yaparak yeminli tercüme ofisi olarak hizmet vermeye başlayabilir.

Yeminli Tercüme Ücretleri

Yeminli Tercüme ÜcretleriYeminli çeviri ücretleri birtakım detaylara göre belirlenir. Büromuz yeminli tercüme bürosu olarak müşterilerine hep daha iyi hizmet vermek için çalışmaktadır.

Bu kapsamda online yeminli tercüme desteği sağlıyoruz. Sitemizi ziyaret ettiğinizde istediğiniz diller arasında seçim yapabilir, ardından dosyalarınızı yükleyerek ya da sisteme yazı yazarak yeminli tercüme fiyatı alabilirsiniz.

Alan ya da konu seçimi yapabilirsiniz. Tercüme metninde kaşe isteklerinizi yeminli, noter onaylı, apostilli, konsolosluk onaylı vs. şekilde belirleyebilirsiniz.

Sonrasında kargo isteğiniz ve diğer özel isteklerinizi açıklama kısmına belirtebilirsiniz. Tercüme işleminiz ödemenizi yaptığınız andan itibaren başlatılacaktır.

Ödemelerinizi EFT, kredi kartı ya da havale yöntemlerinden birisiyle yapabilir, online yeminli çeviri hizmeti alabilirsiniz.

Hiçbir aracıya gerek kalmadan, 24 saat boyunca sistem üzerinden işlem gerçekleştirebilirsiniz. Manuel olarak yeminli tercüme ücretleri hesaplanırken kaynak dil ve hedef dile göre fiyat değişebilmektedir.

Ayrıca tercümenin yeminli olarak talep edilmesi ücret hesaplamada dikkate alınmaktadır.

Yeminli çeviri fiyatları için her zaman proje ekibimize ulaşabilir, istenen ayrıntıları paylaşarak ücret teklifi alabilirsiniz.

Yeminli Tercüme Yapılan Alanlar

Yeminli Tercüme Yapılan AlanlarTercüme bürosu olarak 150’den fazla dilde yeminli çeviri hizmeti veriyoruz. Aklınıza gelebilecek hemen her dilden gelebilecek çevirilerde yardımcı oluyoruz.

Ticari, teknik, reklam, matbaa, belgesel, sanat, kitap, akademik, tıp, hukuk, medikal gibi hemen bütün alanlarda yeminli tercüme hizmeti verebiliyoruz.

Ayrıca noter, tapu, hastane, nikah, adliye gibi ortamlarda da yeminli tercümanlarımızla simültane ya da sözlü tercüme desteği de sağlıyoruz.

Online Yeminli Çeviri Hizmeti

TranslateTr Tercüme HizmetleriTercüme sektöründe meydana gelen yeniliklerin sadece takipçisi olmuyor aynı zamanda öncüsü oluyoruz. Teknolojik gelişmeleri yakından izliyor, en kısa sürede sistemlerimizle entegre ederek çalışmalarımızı en modern teknolojiler eşliğinde yapıyoruz.

Bunlardan birisi de online yeminli çeviri hizmetimizdir. Sitemize girerek evrak yükleyebilir ya da metni girerek tercümelerinizin yeminli tercüman imzalı olmasını talep edebilirsiniz.

Bunun için saniyeler yeterlidir. Sitemiz size teslim süresi vererek ekseriyetle o süreden önce yeminli tercümeniz tarafınıza iletilmektedir.

Tercüme Ofisimizden Yeminli Tercüme Desteği Almak

TranslateTR olarak yeminli tercüme alanında profesyonel ve garantili çeviri hizmeti veriyoruz.

Her biri alanında deneyimli tercümanlarımızla faaliyet gösteriyoruz. 7 gün, 24 saat sorularınız için bize ulaşabilir, Türkiye’nin en iyi tercüme bürosundan hizmet alabilirsiniz.

× Whatsapp Destek Hattı
Ara