TranslateTr,  olarak müşterilerimize en yüksek kalitede noter onaylı tercüme hizmeti sunmak için çalışıyoruz.

Bizim uzman tercüman ekibimiz, resmi belgelerin doğruluğunu garanti eder ve dil ve anlam bütünlüğünü korur. Ayrıca, noter onaylı tercüme işlemini hızlı bir şekilde yapar ve müşterilerimizin işlemlerini daha hızlı tamamlar.

Tercüman ekibimiz, çeşitli alanlarda uzmanlaşmıştır ve bu nedenle müşterilerimizin ihtiyaç duydukları belgelerin tercüme işlemini daha etkin bir şekilde yapar.

Biz, müşterilerimizin güvenini kazanmak için çalışıyoruz ve onlara en iyi hizmeti sunmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

TranlateTr olarak, müşterilerimizin tercih ettiği bir noter onaylı tercüme hizmeti sunuyoruz.

Eğer resmi belgelerinizin tercüme işlemini hızlı, güvenilir ve kaliteli bir şekilde yaptırmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçin. (0537) 609 53 88. Veya veya iletişim sayfasındaki forumdan hemen en uygun fiyat teklifi isteyiniz.

Sizlere en iyi hizmeti sunmak için buradayız.

Profesyonel Seviyede Noter Onaylı Tercüme Hizmeti

Profesyonel düzeyde tercüme hizmetleri, modern çağımızda pek çok çeşitli sektör ve işkolları bünyesinde tercih edilmektedir.

Profesyonel Seviyede Noter Onaylı Tercüme HizmetiPek çok çeşitli dillerin çevrilmesi hususunda oldukça büyük bir öneme sahip olan noter onaylı tercüme hizmetleri de bu noktada oldukça popüler bir şekilde tercih edilmektedir.

Özellikle yapılan çevirinin %100 profesyonel düzeyde ve tamamen onaylı olması için de elzem olan bu tip hizmet seçenekleri, kendi sektöründe uzman tercüme ofisi markaları tarafından hayata geçirilmektedir.

Yeminli Tercüme ve Noter Onaylı Çeviri Hizmetlerinin Farkı

Modern çağımızda oldukça popüler bir şekilde tercih edilmekte olan noter onaylı mütercimlik hizmet seçeneklerinin yanı sıra yeminli tercüme hizmetleri de oldukça yüksek oranda tercih edilmektedir. Söz konusu bu iki hizmet metodunun da pek çok çeşitli farkları mevcuttur.

Farklar Nelerdri?

 • Yeminli tercümede; tercüme bürosu imzası bulunur ve ek onay ücreti de mevcuttur. Noter onaylı tercüme hizmetlerinde ise böyle bir ücret yoktur.
 • Buna ek olarak söz konusu dokümanların noterden onay alabilmesi için notere sayfa başı para verilmesi elzemdir. Sayfa başı fiyatlar, tercüme evrakındaki; satır sayısı, kelime sayısı ve harf sayısına göre noterlik tarafından belirlenir.
 • Bu sebeple de söz konusu tercüme hizmetleri için ilk olarak noterden fiyat alınması elzemdir.

Noter Onaylı Tercüme Hizmetlerinde Ücret Nasıl Belirlenir?

Özel olarak noter onaylı mütercimlik hizmetleri alanında en çok merak edilen noktalardan bir tanesi de söz konusu noter ücretleridir.

En Çok Tercüme Edilen Evraklar ListesiÇevirmenlik sektöründeki noter ücretleri de bu alanda oldukça geniş bir skalada kendisine yer bulmaktadır.

Ülkemiz için de güncel olarak 2022 yılı için minimum tutar 157,00 Türk lirası olarak belirlenmiş durumdadır.

Özellikle noter onaylı çeviri hizmetleri alanında da pek çok çeşitli evraklar tercih edilmektedir. Günümüzde en çok noter onaylı çevirmenlik hizmeti yaptırılan evraklara ise;

 • Pasaport, kimlik, vekaletname, diploma,
 • Ehliyet, nüfus cüzdanı, mahkeme evrakları,
 • Emlak ve gayrimenkul alım satım evrakları,
 • Transkriptler, dava dilekçeleri, iş teklif sözleşmeleri,
 • İkametgâh, bilirkişi raporları ve denklik belgeleri örnek olarak verilebilir.

Noter Yemin Tercüman Nasıl Olunur?

Günümüzde noter yeminli tercüman olabilmek için; Noterlik Kanunu’nun 75. Maddesi’ne göre çevirmen yemini edilir. Söz konusu tercüman;

Noter Yeminli Tercüman olmak için yapılması gerekenler:

 • Adı, soyadı, doğum tarihi,
 • Adresi, eğitim seviyesi, bildiği diller,
 • Bu bildiği dillere dair diplomalar ve transkript gibi çeşitli bilgiler neticesinde yeminli çevirmen vasfı kazanılır.

Noter tasdikli tercümanlar; İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, İspanyolca, Portekizce, Rusça, Kürtçe ve Azerice gibi aklınıza gelebilecek her türlü dillerde profesyonel seviyede tercüme hizmetleri sunmaktadır.

Global Düzeyde Kalitede Online Noter Onaylı Mütercimlik Hizmeti

Pek çok çeşitli yabancı dillerde noter tasdikli tercüme hizmetleri ile öne çıkmakta olan Translate TR markamız, global seviyede online tercüme çalışmalarıyla da tanınmaktadır.

Noter Tasdikli Tercüme HizmetleriBirinci sınıf kalitede ve %100 noter tasdikli çeviri çalışmaları ile tanınmakta olan firmamız; İngilizce, Almanca ve Arapça gibi pek çok çeşitli yabancı dillerde mütercimlik hizmeti sunması ile öne çıkmaktadır.

Online olarak haftanın her günü ve günün her saati kesintisiz çevrimiçi tercüme desteği hizmeti sunması ile tanınmakta olan TranslateTR firmamız, oldukça uygun seviyede mütercimlik çalışmalarıyla da tercih edilmektedir.

Seçkin İçerikli ve Zengin Kapsamlı Noter Tasdikli Tercüme Hizmetleri

Vekaletnameden diplomaya, mahkeme evraklarından denklik belgelerine kadar her türlü belge için direkt olarak noter onaylı tercüme hizmeti sunmakta olan Translate TR markamız, uluslararası seviyede temel hizmet ve kalite standartlarına da sahiptir.

Gün içerisinde firmamız hizmetlerine; marka internet web sitemiz veya kurumsal e-posta adresimiz aracılığı ile anında erişim sağlayabilirsiniz.

× Whatsapp Destek Hattı
Ara